Aktualności

A+ A A-

Siatkarze SP-3 liderami lubuskiej siatkówki

Maj okazał się bardzo owocny w sukcesy siatkarzy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gubinie.Po przebrnięciu eliminacji powiatowych, rejonowych i półfinałów chłopcy z SP-3 trenowani przez Ireneusza Szmita zdecydowanie zwyciężyli w finale wojewódzkim Mistrzostw Szkół Podstawowych. II miejsce zajęła SP-3 Sulechów, III SP-17 Gorzów, IV Sp-5 Gorzów.  Zawody odbyły się 12 maja w Gorzowie Wlkp. Jako mistrzowie będą reprezentować nasze województwo w finałach Ogólnopolskich Igrzysk Szkół Podstawowych (Głuchołazy 25-28.05).Skład drużyny: Oliwier Pirko, Mateusz Ostrowski, Jakub Prus, Jan Czerwiński oraz Maciej Bąk, Oliwier Gierczyński, Kacper Ruszkiewicz, Hubert Wysocki, Przemysław Kaźmierczak i Jakub Chojnacki.

Sukcesem zakończył się również udział reprezentantów SP-3 w finałach wojewódzkich imprezy o ogromnym zasięgu i popularności pod nazwą Kinder+Sport, która odbyła się w Sulechowie 20.05.

W czwórkach klas VI-tych zespół Volley SP-3 Gubin zwyciężył we wszystkich siedmiu meczach zdobywając złote medale oraz awans do finału krajowego (Zabrze 26-29.06). Skład zespołu - Mateusz Ostrowski (przyznano mu puchar dla najlepszego zawodnika turnieju), Oliwier Pirko, Jan Czerwiński , Jakub Prus oraz rezerwowi Maciej Bąk i Jakub Cichosz (SP-2).

W trójkach klas V-tych drużyna Volley SP-3 Gubin  wygrała 5 meczów, ulegając w szóstym zespołowi SP-3 Sulechów zdobyła wicemistrzostwo województwa Kinder+Sport. Zawodnicy: Kacper Ruszkiewicz, Hubert Wysocki, Alan Borgula także zaprezentują się w finale krajowym ponieważ awansują do Zabrza. W zawodach niższych szczebli w drużynie bardzo dobrze grał Błażej Wojtecki, który nie mógł wystąpić w finałach (zwolnienie lekarskie).

Obie drużyny przygotowywał Ireneusz Szmit. Poczynając od 2010 roku, kiedy to po raz pierwszy zawodnicy z SP-3 awansowali do finałów będzie to już 11-ty i 12-ty zespół chłopców z tej szkoły startujący w finałach krajowych Kinder+Sport.

Tak piękne wyniki możliwe są dzięki bardzo przychylnemu stanowisku władz szkoły na czele z dyrektorem, panem Robertem Siegel.